• کانفیگ وب سرور برای بارگزاری فونت ها
 • ارسال شده توسط: معین نهری تاریخ انتشار: ۱۲ / ۰۲ / ۹۵ موضوع: وب سرور ها هیچ دیدگاهی برای کانفیگ وب سرور برای بارگزاری فونت ها ثبت نشده

  احتمالا براتون پیش اومده که تصمیم گرفتید فونت وب سایت رو تغییر بدید و با اینکه تعریف کردید فونت از چه آدرسی بارگزاری شود ولی فونت تعریف شده بارگزاری نشده و در کنسول (inspect) گوگل کروم با چنین پیغامی مواجه شده باشید :

  Font from origin ‘http://cdn.mydomain.com’ has been blocked from loading by Cross-Origin Resource Sharing policy: No ‘Access-Control-Allow-Origin’ header is present on the requested resource. Origin ‘http://mydomain.com’ is therefore not allowed access.

  خوب برای رفع این مشکل مطابق این آموزش عمل کنید.

   

  اگر از وب سرور apache استفاده میکنید، اطمینان حاصل کنید mime-types برای فونت ها در فایل کانفیگ تعریف شده :

  پس از اطمینان حاصل کردن از این موضوع فایل .htaccess  را با ویرایشگر باز کرده و کد های زیر را جهت بارگزاری فونت به این فایل اضافه کنید :

  اضافه کردن این کد به فایل .htaccess باید مشکل شما رو حل کرده باشه.

   

  چنانچه شما از وب سرور Nginx استفاده میکنید، فایل های فونت از پیش و به صورت پیش فرض در این وب سرور همانند apache تعریف شده جهت اطمینان فایل کانفیگ Nginx رو باز کنید و این مورد رو چک کنید.

  کد های مورد نظر جهت تعریف فایل های فونت (mime.types) در وب سرور Nginx :

  خوب، چنانچه از این مورد هم اطمینان حاصل کردید، فایل کانفیگ vhost مورد نظر رو با ویرایشگر باز کنید و کد زیر رو در قسمت سرور اضافه کنید و البته فراموش نکنید که وب سرور Nginx رو ریستارت کنید.
  امیدوارم این آموزش مشکلتون رو حل کرده باشه و کارتون راه افتاده باشه، سوالی در این زمینه داشتید و یا به مشکلی برخوردید در اهمین پست مطرح کنید.

  معین نهری